زمان پردازش ویزای EB3 و زمان انتظار

ویزای EB3 یک ویزای مهاجرت مبتنی بر اشتغال است، که به اقامت دائم در ایالات متحده یا گرین کارت آمریکا منجر می شود. اشتغال به عنوان سومین دسته اولویت ویزا مدر نظر گرفته میشود. این ویزا برای سه گروه از افراد در دسترس است : کارگران ماهر، کارگران غیر ماهر و متخصصان.

شایستگی

اولین نیاز برای درخواست ویزای EB3 این است که شما یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای ایالات متحده دارید. این کار باید تمام وقت باشد.

کارگران ماهر باید حداقل دو سال آموزش یا تجربه داشته باشند. کارگران غیر ماهر اگر شغل ارائه شده به آنها به کمتر از دو سال آموزش یا تجربه نیاز دارد می توانند برای ویزای EB3 درخواست دهند. متخصصان باید مدرک کارشناسی ایالات متحده یا معادل خارجی را داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قوانین واجد شرایط بودن، ویزای EB3 برای کارگران تخصصی، ماهر، یا غیر ماهر را ملاحظه کنید.

مراحل این روند

قبل از تلاش برای تحلیل مدت زمان دریافت گرین کارت در ویزای EB3، شما باید مراحل زیادی را در این فرآیند پشت سر بگذارید. این ها شامل:

 •  یافتن یک کارفرما علاقه مند به استخدام شما و مایل به درخواست تان  پیدا کنید. این به خودی خود می تواند یک چالش باشد .همانطور که شما مراحل زیر را می گذرانید، کارفرما ممکن است مجبور باشد تا چند سال برای شما برای شروع کار صبر کند (مگر اینکه شما در حال حاضر با ویزای کار موقت در آن جا باشید).
 •  بررسی های کارفرمای شما در مورد این که چه حقوق یا دستمزدی باید در بازار کار محلی پرداخت شود و یک درخواست دستمزد (PWR) به وزارت کار (DOL) ارسال شود . این با استفاده از فرم 9141 انجام می شود . وزارت کار با نام مقدار حقوق و دستمزد به نام تعیین دستمزد متداول (PWD) پاسخ خواهد داد.
 •  کارفرمای شما برای این کار آگهی می دهد، کاندیدهای بالقوه را فرامی خواند، مصاحبه هایی انجام می دهد، و در نهایت تعیین می کند که هیچ کارگر آمریکایی برای کار ارائه شده به شما واجد شرایط ، مایل، و در دسترس نیست .(توجه: این روند باید با حسن نیت انجام شود – این امکان وجود دارد که کارفرمای شما ، در پایان این روند، متوجه شود که باید شخص دیگری را به جای شما استخدام کند).
 •  کارفرمای شما (با کمک شما) یک درخواست برای صدور گواهی کار تکمیل می کند و آن را به وزارت کار می فرستد. تایید وزارت کار به معنی این است که هیچ کارگر آمریکایی برای این کار وجود ندارد و شما و کارفرمای تان می توانید در روند درخواست برای گرین کارت تان پیش بروید . یک استثنا در این شرایط وجود دارد: چند نوع شغل به صدور گواهی کار نیاز ندارند، زیرا آنها در برنامه لیستی از کارگران هستند که دارای ذخیره کم در ایالات متحده می باشند. پرستاران حرفه ای و فیزیوتراپیست ها لیست برنامه زمان بندی چند ساله دارند.
 • کارفرمای شما یک درخواست ویزا را از طرف شما (با استفاده از فرم  I-140 ) به مرکز خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS)   ارائه می کند.
 •  پس ازاین که درخواست ویزا تایید شد، صبر کنید تا زمانی که ویزا در دسترس قرار گیرد، بر اساس تاریخ درخواست صدور گواهی کار ثبت می شود (تاریخ اولویت شما ). موضوع اساسی در اینجا این است که هر سال تنها تعداد محدودی ویزای EB3 صادر می شود – فقط28.6٪ از کل 140000 ویزای مهاجرت مبتنی بر اشتغال در سال در دسترس قرار می گیرد، به علاوه ویزاهای اشتغال اولویت اول و دوم بدون استفاده می مانند. از این تعداد، تنها 10،000 ویزا به کارگران غیر ماهر اختصاص داده می شود . شما پیشرفت تاریخ اولویت تان را با دنبال کردن بولتن ویزا وزارت امور خارجه  پیگیری کنید .کارگران ماهر و حرفه ای باید “سومین” جدول ویزای مبتنی بر استخدام را بررسی کنند. کارگران غیر ماهر باید ردیف “سایر کارگران” را بررسی کنند . همچنین ستون ها را بررسی کنید که آیا کشور شما به طور جداگانه نام برده شده است . این اتفاق زمانی روی می دهد که تعیین حد در هر کشور حاصل می شود.
 •  هنگامی که تاریخ اولویت تان جاری می شود، درخواست تان را برای ویزای مهاجرت ارسال کنید (اگر از خارج از کشور می آید) یا گرین کارت (اگر به صورت قانونی در ایالات متحده  هستید و واجد شرایط استفاده این روند به عنوان تنظیم وضعیت  شناخته می شود در مصاحبه کنسولگری ایالات متحده یا اداره محلی USCIS شرکت کنید، که ممکن است در آن کارت سبزتان تایید شود.

مراحل ویزای EB3 چه مدت طول می کشد

برخی از مراحل بالا مسئولیت شما یا کارفرما یا وکیل تان است. شما نیاز به انجام بهترین نحو جمع آوری مدارک مورد نیازتان دارید در غیر این صورت در این روند همراه کارفرما و وکیل تان شوید و از آنها در مورد جدول زمانی احتمالی شان بپرسید. در اینجا چیزی است که شما می توانید انتظار داشته باشید (هر چند این تغییرات بسته به این است که چگونه با درخواست های سازمان های مختلف برخورد می شود ):

 • معمولا تعیین دستمزد رایج وزارت کار طی یک ماه یا بیشتر ارائه خواهد شد.
 • تبلیغات کارفرما و استخدام در آماده سازی برای درخواست صدور گواهی کار به طور معمول حداقل دو ماه و احتمالا چند ماه طول بکشد.
 •  پس از این که کارفرمای تان درخواست صدور گواهی کار را ثبت کرد، معمولا وزارت کار طی چهار تا شش ماه تصمیم را صادر خواهد کرد
 • پس از این که کارفرمای تان درخواست ویزا (  فرم I-140 ) را به  USCISارائه کرد ، صدور تصمیم این سازمان بسته به مکان از چهار ماه تا سه سال طول زمان خواهد برد. شما می توانید زمان های پردازش در مرکز خدمات USCIS با رفتن به صفحه ”  اطلاعات زمان پردازش “USCIS در وب سایت شان بررسی کنید . اگر چه این انتظار پراسترس به نظر می رسد، ممکن است واقعا در مورد شما متفاوت نباشد – مکان شما در صف لیست انتظار، که ممکن است چندین سال طول بکشد ، تقریبا بر اساس تاریخ ارسال کارفرمای تان درخواست صدور گواهی کار برای شما حفظ می شود (تاریخ اولویت تان).
 •  پس از این که USCIS تایید درخواست ویزا صادر کرد، با نگاه به بولتن ویزای وزارت امور خارجه بررسی کنید در چه اولویت تاریخی به جاری تبدیل می شوید . تاریخ نشان داده شده در نمودار در رده شما نشان دهنده تاریخ های اولویت افراد برای  دریافت ویزا است . بنابراین، برای مثال، اگر شما تاریخ ”   11 نوامبر 2004 را می بینید ” شما افرادی را می بینید که گواهی کار شان قبل از11 نوامبر 2004 ثبت می شود، و سرانجام ویزاها را دریافت می کنند. تا تاریخ  اولویت تان لحظه شماری می کنید، می توانید تصور کنید که زمان انتظار چقدر طولانی می شود.
 •  پس از این که تاریخ اولویت تان به جاری تبدیل شد، جدول زمانی پس از آن بستگی به این دارد که آیا شما فرایند کنسولی  (خارج از کشور) و یا تغییر وضعیت (در ایالات متحده) را انجام خواهید داد . با فرایند کنسولی، شما تعدادی فرم را برای پر کردن دریافت می کنید، و سپس چند هفته پس از بازگشت آنها، برای مصاحبه ویزا در کنسولگری محلی ایالات متحده با شما تماس گرفته خواهد شد . با تغییر وضعیت، شما نیاز به ابتکار عمل و ارائه درخواست تان دارید، چند ماه پس از آن برای مصاحبه گرین کارت تان با شما تماس گرفته خواهد شد.

کل مراحل فوق برای متقاضیانی که از ایران اقدام میکنند (همه کشورها به غیر از چین، هند و فیلیپین) حدود 18 تا 24 ماه زمان می برد.

زمان پردازش ویزای EB3 و زمان انتظار

زمان پردازش ویزای EB3 و زمان انتظار

با یک وکیل ملاقات کنید

زمان پردازش ویزای EB3 می تواند بسته به عوامل بسیاری متفاوت باشد، که همه آنها در کنترل شما نیست. با این حال، اطمینان حاصل کنید که کار پر کردن درخواست های مختلف و ارائه مدارک را به دقت انجام می دهید و پرداخت حق الزحمه می تواند به این فرایند کمک کند. با یک وکیل مهاجرت با تجربه ایالات متحده برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان پردازش ویزای EB3 و ذخیره کنونی و برای کمک به طی این فرایند پیچیده مشورت کنید.